Corona.jpg (367 KB)
Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

1.TARAFLAR

İşbu Sözleşme; %FATURA_ADRES%  adresinde mukim %FATURA_AD_SOYAD% (sözleşmede bundan sonra "ALICI" olarak anılacaktır) ile Yenidoğan Mah.Şehit Naci Çakır Sok.No:9 BAYRAMPAŞA/İST. adresinde mukim YENİ İNCİ İÇ GİYİM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ (Sözleşmede bundan sonra "SATICI" olarak anılacaktır) arasında, aşağıda belirtilen hüküm ve şartlar çerçevesinde imzalanmıştır.

2.KONU
Sözleşmenin konusu: Satıcının, alıcıya satısını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satısı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanunun; 48.maddesinde düzenlenen “Mesafeli Sözleşmeler” gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini düzenlemektedir. Mal/Ürün veya Hizmetin; Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Adedi, Satış Bedeli ve Ödeme Sekli, sitede belirtildiği gibi olup, bu vaatler alıcıya bildirilmeden değişiklik gösterebilmektedir.

%URUNLER%

 

3.SATICI BİLGİLERİ

Satıcı   Unvanı   :YENİ İNCİ İÇ GİYİM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Adresi               :Yenidoğan Mah.Şehit Naci Çakır Sok.No:9 BAYRAMPAŞA/İST.

Email/E-İleti      :info@yeniinci.com

Telefon            : +90 212 613 83 33

Mersis No         :4.ALICI BİLGİLERİ

Tüm üyeler: YENİ İNCİ İÇ GİYİM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Firmasının e-ticaret mağazası www.yeniinci.com'a üye olup veya üyeliksiz alışveriş yapan tüm alıcılar. (Bundan sonra alıcı veya müşteri olarak anılacaktır.)

 

Teslim Edilecek Kişi

:

%FATURA_AD_SOYAD%

Teslimat Adresi

:

%FATURA_ADRES%

Telefon

:

%FATURA_TEL_1%

Faks

:

-

E-posta/Kullanıcı Adı

:

%UYE_E-POSTA%5.GENEL HÜKÜMLER

5.1 - ALICI, Madde 2'de belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli onayı verdiğini beyan eder.

5.2
 - Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için alıcının yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde alıcı veya gösterdiği adresteki kişi veya kuruluşa teslim edilir.

5.3
 - Sözleşme konusu ürün, alıcıdan başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi veya kurulusun teslimatı kabul etmemesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.

5.4
 - SATICI , sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile birlikte teslim edilmesinden sorumludur.

5.5 - Sözleşme konusu ürünün teslimatı için iş bu sözleşmenin elektronik ortamda onaylanmış olması ve satış bedelinin alıcının tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslim yükümlülüğünden sorumlu değildir.


5.6 - Ürünün tesliminden sonra alıcıya ait kredi kartının alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI ya ödememesi halinde, ALICI kendisi veya satış sözleşmesinde belirttiği kişi veya kuruma teslim edilmiş olan ürünü 3 işgünü içinde SATICI ya göndermek zorundadır. Böyle bir durumda nakliye giderleri alıcıya aittir.

5.7 - SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olaganüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu alıcıya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde alıcı siparişinin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değistirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. Alıcının siparişi iptal etmesi halinde, SATICI 7 gün içinde alıcıya ait kredi kartı fişinin iptali ve ilgili tutarın alıcının hesabına iade edilmesi konusunda ilgili banka nezdinde girişimde bulunur ve yapılan işlem elektronik posta aracılığı ile ALICI'ya bildirilir. Böyle bir durumda ilgili bankadan kaynaklanan gecikmelerden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.

5.8 - ALICI ve/veya ALICI'nın teslimat yapılması istediği kişi ve/veya kurumlara teslim edilmiş olan ürünlerin arızalı veya bozuk olması durumunda, garanti şartları içinde gerekli onarım veya değiştirme işleminin yapılması için ilgili ürün veya ürünler SATICI'ya, ALICI tarafının teslim aldığı tarihten başlayarak 7 gün içinde gönderilir ve nakliye giderleri SATICI tarafından karşılanır. Böyle bir durumda 7 günlük sürenin dolması halinde, ALICI teslim almış oldugu ürünü ilgili servisine götürmek zorundadır.

5.9 - İş bu sözleşme, alıcı tarafından elektronik olarak onaylanıp (üyelik gerçekleştirildikten sonra) %UYE_E-POSTA% Mail adresine ulaştırıldıktan sonra geçerlilik kazanır. Gerek müşteri gerek satıcı mesafeli satışa dair belge ve kayıtları 3 yıl süre saklamak zorundadır.

Madde - 6

CAYMA HAKKI:

Alıcı, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren yedi (14) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılabilmesi için bu süre içinde SATICI'ya faks veya elektronik posta ile bildirimde bulunulması ve ürünün kullanılmamış ve ambalajının zarar görmemiş olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya Alıcıya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine dair kargo teslim tutanağı örneği ile satiş faturası aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedelinin ALICI'nın kredi kartı hesabına iade edilmesi için SATICI ilgili banka nezdinde girişimde bulunur. Ürün bedelinin iadesinde banka tarafindaki aksakliklardan dolayi SATICI sorumlu tutulamaz. Satış faturasının aslının gönderilmemesi durumunda katma deger vergisi ve varsa diger yasal yükümlülükler iade edilmez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI'ya aittir. Müşterilerin süresi içinde “cayma hakkını” kullanması için ekteki belgeyi eksiksiz doldurup göndermeleri gerekli ve yeterlidir.

Külotlar, silikon ürünler, aksesuar, takı, kozmetik ürünleri ve korselerde hijyen dolayisiyla değisim ya da iade yapılmamaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EK

 CAYMA FORMU

 (Bu form, sadece sözleşmeden cayma hakkı kullanılmak istenildiğinde doldurup

gönderilecektir.)

  

-Kime: (YENİ İNCİ İÇ GİYİM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ)

 

-Bu formla aşağıdaki malların satışına veya hizmetlerin sunulmasına ilişkin sözleşmeden cayma hakkımı kullandığımı beyan ederim.

 

 

-Sipariş tarihi          :

-Teslim tarihi          :

-Cayma Hakkının Kullanıldığı Tarih    :

-Cayma hakkına konu ürün:

 

-Ürün Satış Bedeli   :

 

Tüketicinin

Adı ve soyadı           :

 

-Tüketicinin adresi:

 

-Tüketicinin imzası: (Sadece fiziki evrak/kağıt üzerinde gönderilmesi halinde)

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.